Попередній
Наступний

Тактильний друк розроблений спеціально для людей з вадами зоруУ зв'язку з реалізацією державою програми підтримки та реабілітації людей з поганим зором, все більше закладів використовують тактильні таблички. Виготовлення інформаційних покажчиків для сліпих та слабозорих допоможе оформити внутрішнє та зовнішнє середовище за всіма вимогами та стандартами.

Тактильні вивіски з опуклими знаками, елементами та літерами дозволяють зчитувати інформацію за допомогою дотику до поверхні. Рельєфно-крапковий шрифт легко розпізнається на дотик, завдяки чому незрячі люди можуть зрозуміти, де вони знаходяться і як їм потрібно пересуватися у просторі.
Саме для потреб людей із поганим зором було розроблено спеціальний шрифт. Шрифт Брайля – рельєфно-крапковий тактильний шрифт, призначений для письма та читання незрячими та погано бачачим людям.

Основні вимоги:Тактильні таблички Брайля є невеликою площиною, на якій спеціальним чином вибитий код, за яким ховається важлива інформація. Кожна рельєфна комбінація має свої технічні характеристики, а вимоги до параметрів шрифту дуже строгі. Розмір шрифту. Діаметр крапки становить 1,5 мм, мінімальна височина над площиною – 0,5 мм. Розмір символу. Кожен має однакову ширину (4 мм) та висоту (7 мм). Відстань між кожним символом становить 2 мм. Інакше розпізнати інформативне послання на табличці буде дуже складно.

Особливості виробництваДля виробництва табличок із рельєфним шрифтом використовується метод УФ друку на спеціальному устаткуванні.

Метод забезпечує пряме перенесення зображень за допомогою пігментного чорнила, миттєво застигають під світлом ультрафіолетової лампи. Це гарантує зносостійкість готових матеріалів.
Вологість, перепади температур та десятиліття експлуатації не впливають на зовнішній вигляд носіїв. Випуклі шрифти не бліднуть і не стираються, інформація залишається чіткою та змістовною.

Інші переваги:УФ друк дозволяє створювати таблички зі шрифтом Брайля у різних розмірах та формах;

Символіка виходить об'ємною та рельєфною, висота елементів відповідає вимогам;

Для виробництва використовується ударостійкий акрил, ПВХ або композит, не застосовується клей та токсичні речовини.

За особливостями виготовлення можна виділити кілька категорій табличок:
Стандартні із закругленими кутами;
Комплексні, що мають надруковану інформацію звичайним шрифтом та її дублювання кодом Брайля;
Антивандальні для людей з обмеженими можливостями у пересуванні, що розміщуються на вулиці, біля входу до будівлі;
нестандартної форми;
На жовтому фоні або повнокольорові.

Застосування табличок у всіх цих напрямках істотно полегшить життя інвалідам зору і надасть їм можливість почуватися рівноправним членом суспільства. Порівняно зі звичайним шрифтом, код Брайля займає досить мало місця, зате несе величезну користь для людей з обмеженими можливостями.

Давайте співпрацювати!

м. Київ, вул. Евгена Маланюка, 101

ПН-СБ з 10:00 до 19:00